Wydziałowe ćwiczenia antyterrorystyczne

Studenci kierunku „Bezpieczeństwo narodowe” wzięli udział ćwiczeniach antyterrorystycznych, które zorganizowano na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Według scenariusza funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Łodzi mieli za zadanie usunąć niebezpieczeństwo ze strony porzuconego przez żonę mężczyzny, który, uzbrojony, w geście desperacji wziął zakładników.

W ramach scenariusza ćwiczono sytuację, w której uzbrojony mężczyzna zabił kilka osób, a następnie wziął zakładników. W rolę zakładników wcielili się studenci kierunku „Bezpieczeństwo narodowe”.

Naukowego podsumowania ćwiczeń dokonał prof. Ryszard Machnikowski, ekspert ds. terroryzmu i zagrożeń międzynarodowych z Uniwersytetu Łódzkiego.